فایل{خلاقیت در بازی کودکان}

خلاقیت در بازی کودکان|50686180|wz|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان خلاقیت در بازی کودکانقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

حجم فایل : 251.6 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 58
بنام خدانقش
1- بازی های ابتکاری را تعریف کنید؟
در میان اقسام بازی ، بازی هایی که آفریده خود کودکان است و ما آنها را بازی های ابتکاری یا موضوع دار و نقش دار می نامیم اهمیت ویژه ای دارند . در این بازی ها خردسالان آنجه را که در محیط زندگی خود از فعالیت بزرگسالان می بینند ، تقلید می کنند . بازی های ابتکاری به شخصیت کودک شکل می بخشد و از این رو وسیله پردازشی در تربیت او محسوب می شود.
2- تقش لغات و صداها را در بازی کودکان بیان کنید؟
تفكر كودك به زبان او بستگی دارد و برای برخورداری از زبانی غنی و وسیع باید دامنه خزانه لغات كودك را افزایش داد تا ابزار لازم را برای طبقه بندی و تعمیم كه ساخت پیچیده ای دارند به دست آورند و مفاهیم زمان، فضا و احتمال را درك كنند. یك بازی مطلوب برای كودكی كه در حالت لذت بردن از بیان كلمات است، نظر افكندن بر یك كتاب، تصویر یا مجله است.
بازی با لغات و صداها برای كودك خیلی لذت بخش است، به شنیدن داستان، تعریف داستان، بازی سؤال و جواب، انتقال پیام به دیگران علاقه نشان می دهد و با استفاده از این علاقه می توان برای رفع مشكلات و آموزش دروسی مانند فارسی، اجتماعی، علوم و هدیه های آسمانی و... استفاده كرد.
3- تأثیر بازی در پرورش خلاقیت کودک بیان کنید.
خلاقیت زیباترین و شگفت انگیزترین خصیصه انسان است . غنا و پویایی و بقای هرفرهنگ و تمدنی به خلاقیت مرمان آن بستگی دارد و این واقعیت را تاریخ بارها به اثبات رسانده است . از طرف دیگر هم همان طور که می دانیم دوران کودکی از نقش حساس وتعین کننده برخوردار است. 4- نقش بازی در رشد اجتماعی کودک را بیان کنید.
موجب ارتباط کودک با محيط بيرون مي شود و دنياي اجتماعي او را گسترش مي دهد. موجب شکـــوفايـــي استعدادهاي نهفته و بروز خلاقيت مي شود. همکاري ، همياري و مشارکت کــودک توسعه مي يابد. با رعايت اصول و مقــــررات آشنا مي شود. همانند سازي با بـــــزرگسالان را مـــــي آموزد. با مفهــــوم سلسله مــــراتب آشنا شده و آنــــرا رعايت مي کند. رقابت را مي آموزد و شکست را بطور واقعــــي تجربه مي کند. قدرت ابراز وجود پيدا مي کند و از ترس، کمرويـي و خجالت بيهوده رها مي شود. حمايت از افــــراد ضعيف را مـــي آموزد.
تاثیر بازی در پرورش خلاقیت کودکان خلاقیت زیباترین و شگفت انگیزترین خصیصه انسان است . غنا و پویایی و بقای هرفرهنگ و تمدنی به خلاقیت مرمان آن بستگی دارد و این واقعیت را تاریخ بارها به اثبات رسانده است . از طرف دیگر هم همان طور که می دانیم دوران کودکی از نقش حساس وتعین کننده برخوردار است. توجه به این دوران تا آن جا است که اولا کودکی خصوصا" سنین آغاز آن از جانب روان شناسان و صاحب نظران تعلیم و تربیت غالبا" به عنوان برجسته ترین مرحله در تکوین شخصیت انسان شناخته شده است . ثانیا" وجود تعارضات ، اختلالاتو نابسامانی های روانی د...
مطالب دیگر:
📜بررسی نقش گردشگری مذهبی در توسعه شهری(مطالعه موردی؛امامزاده آقا علی عباس بادرود)📜بررسی اثرات گردشگری روستایی در شهرستان فومن📜بررسی نقش زیرساخت های حمل و نقل در توسعه خدمات گردشگری (مطالعه موردی:قطار شهری تبریز)📜ارزیابی اثرات گردشگری در توسعه پایدار روستایی (مطالعه موردی؛روستای دو هزارشهرستان تنکابن)📜بررسی ظرفیت های میراث فرهنگی نا ملموس قوم بختیاری در توسعه گردشگری📜بررسی ظرفیت های توسعه اقتصادی در راهبردهای بازاریابی گردشگری تانزانیا📜دانلود فایل ورد Word پروژه بررسی انواع تجهیزات خانواده FACTS📜دانلود فایل ورد Word پروژه کاربرد فلو سنجها در آلومینای جاجرم📜تحقيقي بر سيستم تحريك و راه انداز ژنراتورهاي نوع Ty 10546 در واحدهاي گازي نوع V 94-2📜دانلود فایل ورد Word پروژه سيستم هاي كنترل گسترده پست هاي فشار قوي📜دانلود فایل ورد Word پروژه تشخیص خطای سیم بندی استاتور با آنالیز موجک و شبکه عصبی📜گزارش کارآموزی آشنایی با نحوه عملکرد تجهیزات پزشکی(pdf)📜دانلود فایل ورد Word پروژه مطالعه و شبیه سازی آنتنهای تلفن همراه📜بانک 16 میلیون شماره تلگرام (فعال)📜دانلود فناوری اطلاعات📜گواهینامه بگیر2 📜آنتی_ویروس 📜میلیادرشو📜65000+ استیکر📜شناسایی‌ افراد‌ چک کرده پروفایل📜بدنسازی آی فیت📜آموزش آرایش ابرو📜بررسی رابطه شادی سازمانی و سکوت سازمانی کارکنان اداره کل اموزش و پرورش همدان📜کارورزی کارشناسی دوربین های مدار بسته و انتقال تصویر📜نقشه اتوکد پل سه دهانه 8 متری بر اساس نشریه جدید