فایل{خلاصه از بخش های آفتاب و سایه ها}

خلاصه از بخش های آفتاب و سایه ها|50686169|wz|
مشخصات مختصر و مفید این پست با عنوان خلاصه از بخش های آفتاب و سایه هاقابل مشاهده می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

حجم فایل : 63.9 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 21
بنام خدا «خلاصه از بخش های کتاب
آفتاب و سایه ها»
عرفان مسیحی: در یک تعریف ساده، عرفان، شهود مستقیم و بی واسطه ی خداست. عرفان، یک حس معنوی، خلسه ی روحانی و یک رهیافت کاملاً عمیق و باطنی است. هیچ یک از تجارب عرفانی، خدا را آن گونه که هست، به ما نشان نمی دهند؛ زیرا ذات اقدس الهی، فوق همه ی تصورات بشری است.
معرفت ما به خدا، از سه منبع می تواند باشد؛ یکی، مراجعه به جهان طبیعت است. انسان، با عقل خود می تواند بر اساس آفریده های الهی و دیدن در عالم طبیعت، به ماوراء ماده دسترسی داشته باشد؛ و دیگر، از طریق تجربه ی بی واسطه و رؤیت مستقیم خداست، که به آن الهیات عرفانی گفته می شود و جریان عرفان مسیحی، یعنی عرفان خدا محور، و عرفان مسیح محور، با تمام ابعاد گوناگون خود، از دو منبع تغذیه می کند. عرفان خدا محور، از طریق آگوستین قدیس به جهان مسیحیت راه یافت و عرفان مسیح محور، بر اساس تعالیم پولس شکل گرفت و محور مشترک، این پیوند عاشقانه با خداست.
اما در کامل ترین شکل آن، عمیق ترین پیوند انسان با خدا، به صورت عشق معنوی تجلی کرده است. سلوک عرفانی، در تمامی تأملات و اندیشه های عرفانی، مجموعاً سه مرحله داشتند، که عبارت اند از: تزکیه، اشراق، اتحاد.
تزکیه یا تصفیه، به معنای تهذیب نفس و کناره گیری از علایق دنیوی ست، که تا اندازه ای، به واسطه ی ندامت و تلاش خود سالک، حیات معنوی را آغاز می کند. اشراق، یعنی یقین همراه با آرامش سالک به خدا و ادراک ارزش های حقیقی زیستن در نور او، که پاداش اراده ی تسلیم شده است و بالاخره اتحاد، به معنای هماهنگی کامل و عاری از خودبینی واراده تازه تولد یافته با خداست، که نسبت عارف کامل به خیر ازلی را، همچون نسبت دست انسان به خود قرار می دهد. عرفان مسیحی، با رساله ی پولس قدیس آغاز می شود. پولس قدیس، یکی از بزرگ ترین رسولان و مبلغان مسیحی است. وی هرگز در دوران حیات حضرت عیسی مسیح (ع)، با او ملاقاتی نداشته است. پس از عروج مسیح، از بی رحم ترین شکنجه گران مسیحیان بود. او به عنوان حاکم شرع، به سوی دمشق رفت. در میان راه، ناگهان نوری فرود آمد و حرکت و آواز مسیح را شنید که گفت: «ای شائول، چرا به من جفا کردی؟ من عیسی هستم. اکنون برخیز و به شهر برو. آن جا به تو خواهند گفت چه باید کرد.» و شائول نابینا شد.
بعد از مدتی، شفا پیدا کرد و به مسیحیت ایمان آورد و از بزرگ ترین مبلغان مسیحی شد. او معتقد بود، عیسی مسیح مبلغ آیین عشق است. اگر تلاش های پولس نبود، مسیحیت هنوز فرقه ای از یهود به شمار می رفت. قدیمی ترین مجموعه ی عرفانی در عالم مسیحیت، به رساله های پولس باز می گردد. رساله های او، در زمانی تقریباً چهار ساله فراهم آمده اند. در عرفان های مختلف، عرفان قدیسه ترزا، ویژگی خاصی دارد؛ زیرا وجود مشابهت های زیادی میان قدیسه ترزا از یک سو، و پولس از سوی دیگر، به چشم می خورد. عرفان در قرون اولیه ی مسیحی الف) کاسین:
یکی از عارفان مسیحی، ...مطالب دیگر:
📝رهبری استراتژی در فن آوری اطلاعات(16ص)📝شبكه(21ص)📝فن آوري اطلاعات و ارتباطات چیست؟(12ص)📝مديريت تجارت الکترونيک (11ص)📝مثال ساده و کاربردی در باره شی گرایی - انتزاعی -چند ریختی- گت و ست -وراثت -مخفی سازی در سی شارپ📝جزوه منظر استاد محمودنژاد (ویژه کنکور ارشد منظر)📝ترویج یادگیری عمیق در حوزه تراما مکانیک -کامپیوتر -رباتیک - هوش مصنوعی - ربات برای مریخ📝ترجمه تحقیق دانشگاهی کانادا: آموزش جنسی برای کودکان و جوانان با معلولیت های فیزیکی 📝3 پروژه در سی شارپ📝فایل صوتی ترجمه فارسی کامل قرآن کریم📝متن لیسنینگ های اینترچنج 3 interchange📝طرح مهدکودک آماده📝طرح 5 معماری مجتمع مسکونی📝وکتور فردوسی📝وکتور خواجه نصیر الدین طوسی📝پروژه محاسبات عددی روش نصف کردن پروژه محاسبه عددی با متلب Matlab📝وکتور دهخدا📝وکتور فانتزی📝نرم افزار تعاملی آناتومی سه بعدی استخوان بندی واسکلت بدن انسان(ویندوزی)📝پاور پوینت آماده مسجد گوهرشاد مشهد📝فایل اتو کد نمایشگاه اتومبیل .......... سه بعدی ........ پلان📝مقدمه ای برای نانوذرات آلومینا و گاما آلومینا📝60 گام براي تقویت اعتماد به نفس📝رمز GTA 5 📝ویلا دوبلکس 80 متری با تمام جزئیات و شیت ها